website design software
Z?ób

Żłób przeciwkolkowy  z regulowanym dawkowaniem owsa i paszy.

Żłób wykonany jest z blachy stalowej pokrytej dwuwarstwową farbą proszkową, posiadającą atest higieniczny dopuszczający kontakt z żywnością.

 

Opis działania żłobu przeciwkolkowego:

Owies lub inną paszę sypką sypie się do kieszeni umieszczonej w tylnej części żłobu. Pod wpływem siły ciężkości pasza przemieszcza się w dół, tworząc warstwę na dnie o takiej grubości jaką posiada szczelina pomiędzy ruchomą płytą a dnem żłobu.W miarę zjadania tej warstwy nowy owies wysypuje się z kieszeni, ale tylko na tyle na ile pozwala szerokość szczeliny.

Walory żłobu przeciwkolkowego:

Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania można uniknąć wielu problemów trawiennych u konia / głównie kolki/ co znacznie poprawi jego kondycję fizyczną.

Zastosowanie ruchomej płyty regulacyjnej zmusza konia do powolnego przeżuwania ziarna, podczas którego wydziela się większa ilość śliny co wydatnie poprawia proces trawienia.

Nie ma możliwości łakomego jedzenia, powodującego zadławienie i problemy z perystaltyką jelit.

Stosując ten żłób można zaoszczędzić od 10 do 20 % paszy. (Im szybciej koń zjada ziarno tym więcej wydala nie strawionego i nie pogryzionego ziarna (“przepuszczenie owsa”).

Ilość rozsypanego owsa podczas jedzenia z takiego żłobu zmniejsza się prawie do zera.

 

Żłób był testowany przez Zakład Hodowli Koni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i przeszedł pozytywną weryfikację.                                                                                      

INSTRUKCJA OBSŁUGI

Zaleca się w pierwszym dniu użytkowania pokrętłem znajdującym się pod spodem żłobu podnieść szufladę regulującą szczelinę zsypu maksymalnie do góry.

Z upływem czasu należy stopniowo opuszczać szufladę , celem zmniejszenia jednorazowej dawki zsypu

Tak aby koń stopniowo przyzwyczaił się do mniejszego pobierania paszy.

Ostateczną wysokość szczeliny ustala się w zależności od rodzaju paszy, tak aby nie blokowała się w szczelinie , lecz po każdym pobraniu jej przez konia swobodnie mogła uzupełnić dawkę paszy.

UWAGA

Żłób należy napełniać poprzez uchylenie pokrywy ilością paszy jaka przeznaczona jest na jeden posiłek dla konia , po czym pokrywę należy zamknąć.

 

[O nas] [Przeszkoda treningowa] [Paka jeździecka duża] [Paka jeździecka mała] [Żłób] [Kontakt]